O mnie

Bartosz Godlewski

Jestem specjalistą neurochirurgiem. Wykonuję pełny zakres zabiegów chirurgii kręgosłupa: minimalnie inwazyjne, mikroskopowe operacje dyskopatii: dyskopatia szyjna, lędźwiowa, piersiowa, zabiegi endoskopowe kręgosłupa, operacje zmian zwyrodnieniowych: wąski kanał kręgowy, kręgozmyk, zabiegi stabilizacji z zastosowaniem małoinwazyjnych, przezskórnych metod stabilizacji: w urazach, nowotworach, chorobie zwyrodnieniowej, kręgozmykach, niestabilności kręgosłupa, zabiegi chirurgii nerwów obwodowych: zespół cieśni nadgarstka (CTS), zespół rowka nerwu łokciowego, pourazowe uszkodzenia nerwów obwodowych, operacje neuroonkologiczne guzów kręgosłupa, kanału kręgowego oraz nerwów obwodowych. W latach 2011-2012 odbyłem staż naukowy na Oddziale Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Melbourne (Department of Neurosurgery. The Royal Melbourne Hospital. The University of Melbourne).
W roku 2025 uzyskałem stopień doktora habilitowanego nauk medycznych.
Należę do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa (EUROSPINE).

kompleksowe podejście do pacjenta

Leczenie pacjenta z dolegliwościami kręgosłupa powinno opierać się na kompleksowym podejściu do zdrowia pacjenta w wymiarze fizycznym, i emocjonalnym/mentalnym. Kwalifikacja do zabiegu nie powinna odbywać się jedynie na podstawie samej diagnostyki obrazowej bez dokładnej, kompleksowej analizy stanu zdrowia. Bez kompleksowego podejścia do pacjenta nie można w sposób prawidłowy zaplanować odpowiedniego programu leczenia. Początkowo pacjenci poddawani są leczeniu rehabilitacyjnemu. Jeżeli takie leczenie nie przynosi zadowalających efektów – pacjent kwalifikowany jest do leczenia operacyjnego. Opieka fizjoterapeutyczna/rehabilitacyjna zapewniona jest również w trakcie pobytu pacjenta w szpitalu. Pacjent ma stały kontakt z fizjoterapeutą zarówno przed zabiegiem operacyjnym jak i po wykonanym zabiegu. Fizjoterapeuta przygotowuje pacjenta do operacji oraz jest przy pacjencie bezpośrednio po zabiegu wspierając go w czasie pierwszych kroków, pierwszych etapów uruchamiania.